Mantar Tedavi Yöntemleri

Mantar Tedavi Yöntemleri

Mantar hastaligina küçük bir mantar neden olur. Baslica sekilleri, Ringworm denilen ve bas ve vücut derisinde görulen mantar hastaligi ile atlet ayagi olarak bilinen mantar hastaligidir.
Bas ve Vücut Mantari : Bas ve vücut derisinde meydana gelen mantar hastaligidir. Bulasicidir.

Kafa derisinde (çocuklarda) ve vücudun baska yerlerinde görülebilir. Mantar hastaligi, kafa derisinde küçük, yuvarlak, pul pul ve kirmizi olarak da görülebilen bir leke halinde baslar. Leke giderek büyür, buradaki saçlar zayiflar ve kirilip dökülerek kel bir yer birakir. Bu, bir veya birkaç yerde olabilir.

Vücudun baska kisimlarinda ise, bu hastalik, genellikle kisa bir süre sonra pul pul ve kirmizi bir durum alan yuvarlak veya oval bir leke olarak baslar. Daha sonra lekenin ortasi, etrafinda yüzük seklinde bir yara birakarak iyilesir. Hastalik, hastalikli bir kisinin hastalikli yerine dokunmakla bulasabilir. Hasta birinin havlu ve saç firçasi gibi özel esyalarini kullanmakla da geçebilir.

Mantar hastaligini, çok kez ayni evde oturanlar, birbirlerinden ya da kedi köpek, kobay gibi hayvanlardan kaparlar. En sik ergenlik çagi öncesi çocuklarda görülür. Mantar hastaligi tedavi edilmezse aylar veya yillarca devam edebilir.

Mantar hastaliginda önlemler: Hastaligin yayilmasinin engellenmesinde temizlik son derece önemlidir.

hastaligi kapmissaniz, basinizin derisini hirpalamadan, her gün, dayanabileceginiz kadar sicak su ile basinizi yikayin. Evdekilerden ayri bir havlu kullanin. Tek basiniza yatin ve baska hiç kimsenin saç firçanizi, taraginizi ve havlunuzu kullanmasina izin vermeyin. Yatak çarsaflarinizi, yastik kiliflarinizi ve havlularinizi haftada en az iki kez sicak su ile yikayip, güneste kurutun.

Evdeki herkesin de kendi saç firçasi, tarak ve havlusu olmali ve onlar da sik sik baslarini yikamalidirlar. Kedi ve köpeklerin tüylerini düzenli olarak kontrol etmek iyi olur. Eger mantar hastaligi belirtisi varsa veterinere müracaat edin. Tüyleri güve yemis gibi, yer yer dökülmüs bir kedi yavrusunda hemen hemen kesinlikle mantar vardir ve çocuklardan uzak tutulmalidir.

Okuldan Alikoyma: Uygun tedavi baslayana kadar çocuklar okuldan uzak tutulmalidir.

AYAK MANTAR Tedavi Yöntemleri
Ayak mantar hastaligini hafif geçirenlerde, ayak parmak aralarinda, çogu kez çatlaklarin da olustugu beyazimsi bir deri görülür. Siddetli geçirenlerde, ufak su toplamis kabarciklar, derisi siyrilmis kisimlar ve pul pul olmus yerler görülebilir. Mantar hastaliginin bu sekli, genelde genç yetiskinlerde ve ayaklari çok terleyenlerde görülür. Ayak mantar hastaligi, hastalikli kisiden baskalarina, banyodaki halilardan ve islak dösemelerden veya yüzme havuzlarinin soyunma odalarindan geçer. Sicak havalarda daha yaygindir.

Önlemler: Ayak parmaklarinin aralarini özenle kurulayiniz. Özellikle yüzme mevsiminde ayaklariniza mantara karsi ilaçli pudra dökünüz. Sandal ayakkabi giyerseniz, ayaklarinizin mantar hastaligina egilimi azalir.

Saç Mantarı Tedavi Yöntemleri
Saçlı deride kepeklenme kaşıntı ve dökülmesi olan hastalar iyi sorgulanmalıdır hastalığın durumuna göre çeşitli tetkikler yapılmalı patolif durum ortadan kaldırılmalıdır. Bunun dışında tedavide genelde lokal iritonlar lokal korti kosteroidler intralezyonel ve diğer tedavi yöntemleri ile iyi sonuçlar elde etmek mümkündür. Tedavinin geç kaldığı taktirde dönüşümü olmayan kellikler ve skarlar oluşabilir.

Kafa derimizde görülebilen mantar hastalığı saçlarımız için tehlikelidir, sonucu kelliğe kadar giden mantar hastalığından korunmak veya tedavi etmek için birkaç ipucu.
Mantar genel olarak ayaklarda türeyen bir hastalık olarak bilinir ancak kafa derisinde de görülebilir ve kellik ile sonuçlanabilen mantar hastalığı, saçlarımız için çok tehlikelidir.
Neden oluşur peki mantar hastalığı? Kafa derimizde mantar olmaması için neye dikkat etmemiz gerekir? Öncelikle nasıl ayakta ortak kullanılan terlikten bulaşıyorsa mantar, kafa derisinde de ortak kullanılan tarak, fırça ve kesim aletlerinden mantar bulaşabilir. Bu sebeple dikkatli olmamız, mümkünse başkasının tarağını, fırçasını kullanmamaya özen göstermemiz lazım.
Tedavisi için önce deriyi kükürt merhemi ile ovmamız gerekiyor. Ovduktan sonra temizleyici merhem uygulamak, biklorit sabunu ile deriyi güzelce yıkamamız gerekiyor. Biklorit sabunu ile yıkama işlemi yerine, tendürdiyot ile saçları boyamakta faydalı olacaktır.
Ayrıca bunları uygulamadan önce bir hekime de danışmanızı öneriyoruz. Belki derinizde mantar sandığınız şey başka bir rahatsızlıktır, ya da belki bu saydığımız maddelere karşı derinizin bir alerjisi vardır.

Vücut Mantarı Tedavi Yöntemleri

Direk mantar bölgesi üzerine sürülen kremler, losyonlar, spreyler veya ağızdan alınan mantar ilaçları ile tedavi edilir. Tırnaklarda ise tırnak yatağı tamamen bozulmuşsa, tırnak çekimi yapılır.

Tedavi geciktiğinde hastanın karşılaşacağı sorunlar

Mantar üzerine başka enfeksiyonlar eklenebilir. Lenf bezlerine yayılarak lenfanjit denen lenf bezi iltihabı yapar. Selüloit ve erizipel gibi cilt ve cilt altı yumuşak doku enfeksiyonuna sebep olur. İlerlediği takdirde fil ayağı denen hastalığı görülebilir.

Tırnak Mantarı Nasıl Tedavi Edilir?

Tırnak mantar enfeksiyonu kendiliğinden iyileşmez. Doktorunuz tarafından önerilen ilaç tedavisi ve önerilere uymak gerekir.

Mantar enfeksiyonunda doktorunuz tarafından önerilen ilaç, hastalığa neden olan mantarın yaşadığı ve geliştiği yere tırnak yatağına yaklaşır ve enfeksiyonu ortadan kaldırır. Bu şekilde doktorunuz tarafından önerilen doz ve sürede kullanacağınız ilaç ile tedaviniz gerçekleşir.

Pintapointe laser tekniği ile ilaçlardan görülen faydanın yanında yapılan laser ile tırnak yatağından mantar enfeksiyonu eredike edilir.

Tırnak Mantarı Tedavi Yöntemleri

Doktorunuz, mantar enfeksiyonunuz için ağızdan alabileceğiniz ilaç yazabilir.
Ayak tırnak mantarında tedavi yaklaşık 3 ay sürer.
El tırnak mantarında tedavi yaklaşık 2 ay sürer.
Tırnağa uygulanan laser ile tedavide yeni bir yöntemdir.
Ayrıca çorap ve ayakkabılarınızın içine uygulanan çeşitli spreyler ile korunma sağlanır.
Hangi tedavinin sizin için uygun olduğunu öğrenmek için lütfen doktorunuza başvurunuz.

Diger bölgeler: Mantar hastaligi, vücudun baska yerlerinde de olabilir. Genellikle erkeklerde kasik çevresi, kadinlarda ise meme altlari gibi devamli temas halindeki deri yüzeylerini etkiler. Buralardaki mantar hastaligi, ciltte islakliga ve siddetli kasintiya neden olur.

Kirmizi, kabarmis kisimlarla akintili islak yerler görülebilir. Mantar hastaligi çok terleyen insanlarda olur. Fazla yikanma ve giysilerin cilde sürtünmesi, özellikle de fazla dar iç çamasiri durumu kötülestirebilir. Kasiklardaki mantar hastaligi, dar blucin veya naylon iç çamasirlari giymekle daha da kötülesebilir.

Mantar Tedavi Yöntemleri Yorumları

şifre Kırmızı sayıyı girin

12 Yorum Yapılmış "Mantar Tedavi Yöntemleri"
Ugurata; umrududu Ne
İbrahim . 2017-12-10 / 4,5
CEVAP YAZ
Vücut Mantarı Olarak Koyduğunuzdaki Gibi Benim Sırtım Da Hangi İlacı Veya Kremi Kullanmam Lazım Yardımcı Olursanız Sevinirim
Deniz . 2015-11-20 / 4,5
CEVAP YAZ
Bacak Arası Mantar Tedavisi Basit Ben Bu Şekilde Kurtuldum Bu İlletten Tedavisi Umrududu Ve Tendirdiyot Bu İkisini Karıstırıp Mantarlı Bölgeye Sürün Biraz Yakacaktır Bir Gün Sonra Sürdügünüz Yerde Beyaz Zar Şeklinde Bir Ölü Deri Belirecektir.bunu 3 Defa Yapın Mantardan Kurtulun
Ugurata . 2015-09-15 / 4,5
CEVAP YAZ
Mrb Vücudumda Yani Göğüs Ve Sırtımda Mantar Lekeleri Var Yaklasık 2 Aydır Sprey Krem Ve Hap Kullanıyorum Ama Hayla Bi Değişiklik Ve Eksilme Olmuyor Bu Durum Benim Canımı Çok Sıkıyor Biran Önce Bundan Kurtulmam Lazım Lütfen Yardımcı Olun.ilginiz Ve Cevabınız İçin Şimdiden Teşekkürler.
Deva_81 . 2014-12-08 / 4,5
CEVAP YAZ
Bebek Resmini Kaldırımısınız Bilgiler İçin Teşekkür Ederiz
Emine . 2014-08-12 / 4,5
CEVAP YAZ
Kız Resmini Kaldırır Mısınız Lütfen.
Sevinç . 2014-08-07 / 4,5
CEVAP YAZ
İyi Tamamda İnsanlara Yararli Bilgiler Veriyorsunuz Da Su Kiz Bebek Resmini Kaldirirmisiniz.o Resmin Ne İsi Var.
Dilek . 2014-05-15 / 4,5
CEVAP YAZ
Merhaba Benim Gogus Kusmimda Yaklasik 5 Senedir Yaz Ayinda Cikan Mantarlarim Var Butun İlaclari Denedim Ama Geciremedim Kisin Hicbirsey Yok Ama Yazin Aniden Cikiyorlar Bana Bir Oneride Bulunursaniz Sevinirim
Ty . 2014-05-12 / 4,5
CEVAP YAZ
Bende Dolasım Bozukluğu Var Ve Sağ Bileyimde Yara Oluştu Bununla Beraber Sağ Ayak Parmaklarımın Arasında Mantar Oluştu Çatlak Ve Kabuklu Bir Şekilde Bununla İlgili Evimde Trawag.. Merhem Sürdùm Yara Olan Bilek Ksmınada Rif İyne Ve Bepantene Pulus Sürdüm Yanlız 4yada 5saat Sonra Apuş Aramda Kırmızı Kabarcıklar Ortaya Cıktı Kaşıntılı Olarak Daha Sonra Boynumda Kafanda Kulak Arkasında Küçük Büyük Kabarcıklar Çıktı Ertesi Gün Sol Gôzümün Altı Şişmeye Baş Gösterdi Soğuk Çay İle Şişliyi Pasuman Ettim Bir Güne Kadar Geçti Busefer Ayak Topuklarım Şişmeye Başladı Parmakla Bastırıp Çektiyimde Kan Toplamış Bir Hali Var Şuân Ayakta Duramuyorum Çok Şiddetli Ağrı Yapıyor Bana Ne Yapmam Gerekeceyini Söylermisiniz Bu Belirtiler Çok Kötü Bir Sonuç Doğururmu Sizden Yanıt Bekliyorum
Eyup . 2014-05-06 / 4,5
CEVAP YAZ
Mrb Benim 14 Aylık Oğlum Var Mantar Bötün Vucuduna Yayılmış Kremlede Geçmiyor
Necat . 2014-01-09 / 4,5
CEVAP YAZ
15 Gündür Mantar Tedavisi Görüyorum Agzdan Ve Losyon Tedavim Var Vucv Mantarim Kasinmiyor Artik Ve Lekeler Kücüldü İlac Tedavisini Daha Ne Kadar Devam Etmem Gerek Gebelik Düsünüynrumda.
Fatma . 2013-07-31 / 4,5
CEVAP YAZ
Bilgi İçin Teşekkürler İlaçların Losyonların İsimlerini Yazabilmeniz Mümkünmüdür Editör Mesajı : Mustafa Bey Sitemizde Ürün Veya Firma Yayınlamak Kesinlikle Yasaktır Sitemiz Sadece İnsanları Bilgilendirmek Amaçlıdır
Mustafa . 2013-05-30 / 4,5
CEVAP YAZ
Cilt Mantarı
Cilt Mantarı
Cilt Mantarı; Nedenine bakıldığı zaman birçok şekilde oluşum gösterebilir. Bazı vakalarda ortaya çıktığı fark edilemeyecek boyutlarda olur. Bazı vakalarda ise, ağrı, kızarıklık, kaşıntı, oluştuğu alanda sertleşme gibi semptomlar ile fark edilebil...
Mantar Hastalıkları
Mantar Hastalıkları
Mantarlar, deride ve tırnakların altında çoğalan ve ancak mikroskop ile görülebilecek küçük organizmalardır. Bu organizmalar bütün çevremizde, özellikle ayakkabı ve terliklerde, havlularda, bahçede, evde, genel kullanıma açık duşlar, jimnastik sal...
Mantar Hastalıklarının Sebepleri
Mantar Hastalıklarının Sebepleri
Mantar hastalığının yayılımını ve bulaşmasını kolaylaştıran etkenler olarak aşağıdakiler sayılabilir. - Ayakların ve ellerin nemli, ıslak bırakılması, yıkamadan yada havuz ve denizden sonra yeterince kurulanmaması mantar hastalıkl...
Ayak Mantarı
Ayak Mantarı
Ayak mantarı yaygın bir cilt sorunu olarak her insanda görülebilen bir rahatsızlıktır. Genellikle yetişkin erkeklerde daha fazla görülen bir sorundur. Hastalığın tedavisinin kolay olmasına rağmen, tekrarlama riski yüksektir. Ayakların nemli ortamları...
Mantar Kimlerde Görülür
Mantar Kimlerde Görülür
Aşırı terleyen insanlarda, ayakların duş, yüzme ve abdest sonrası nemli kalması Aşırı el yıkama, çamaşır ve bulaşık gibi nedenlerle ellerin sürekli ıslak kalması Ortak terlik, ayakkabı ve çorap kullanımı ...
Vajina Mantarı
Vajina Mantarı
Vajina mantarı, Yetişkin kadınların neredeyse %70'i yaşamlarının bazı dönemlerinde en az bir defa da olsa mantar enfeksiyonuna maruz kalabilir. Vajinal mantar genellikle, gebelik, antibiyotik ilaç kullanımı gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkar. Vajin...
Candida Tedavisi
Candida Tedavisi
Candida Tedavisi, candida bilinen mantar hastalığıdır. Candida yani mantar insan vücudunun hemen, hemen her yerinde bulunabilen bir hastalık türüdür. Türkçe okunuşu kandida olarak bilinen mantar hastalığı candida özellikle sıcak ve nemli bölgelerde o...
Candida Nedir
Candida Nedir
Candida Nedir; Candida, vücutta çoğalan bir mantarın adıdır. Orijinal ismi “Candidiasis” olup ona çok benzeyen küfler gibi çevremizde çokça rastlanılır. Bu türe dahil olan “Candida Albicans” vücutta mukoza zarı bulunan her organda bulunur. Örneği...
Candida Albicans Belirtileri
Candida Albicans Belirtileri
Candida Albicans Belirtileri: Candida enfeksiyonu semptomları enfeksiyonu bağlı olduğu yere göre değişir. Kutanöz candida belirtileri deri üzerinde kırmızı, sulu ve pulu şekiller olarak tespit edilir. Candida belirtileri ayrıca içi irin dolu yumrular...
Kafa Mantarı
Kafa Mantarı
Kafa mantarı; oluşumunda insanları kelliğe kadar götüren bir mantar cinsidir. İnsan vücudunun farklı noktalarında her zaman yaşayan mikroplar yani mantarlar bulunur. Bu mikroplar sayılarında artış olduğunda, belirgin bir şekilde ortaya çıkar ve insan...
Doğal Mantar Tedavisi
Doğal Mantar Tedavisi
Doğal Mantar Tedavisi, Mantar deride pembe lezyonlara ve bununla birlikte kaşıntıya sebep olan bir enfeksiyondur. Sık olarak ayak parmaklarında görülür. Saçın içinde çıkan mantarlar ise saçta dökülmeye yol açtığı için "saçkıran" olarak bilinir. Manta...
Anal Mantar
Anal Mantar
Anal mantar; hemen hemen her yaşta görülen bir rahatsızlıktır. Aslında mantar rahatsızlıkları vücudun her bölgesinde görülen bir hastalıktır. Anal bölgesi, insan vücudunun yapısı gereği sürekli nemli olan bir bölgedir. Bu sebeple vücudun diğer bölgel...
Hamilelikte Mantar Tedavisi
Hamilelikte Mantar Tedavisi
Hamilelikte Mantar Tedavisi, hamilelikte görülen vajinal mantar enfeksiyonuna Candida Albicans tipi mantar sebebiyet vermektedir. Mantar vajina bölgesinde meydana gelerek enfeksiyon ortaya çıkarır. Vajinal mantar enfeksiyonu gebe kadınlarda gebe o...
Cilt Mantarı
Cilt Mantarı
Cilt Mantarı; Nedenine bakıldığı zaman birçok şekilde oluşum gösterebilir. Bazı vakalarda ortaya çıktığı fark edilemeyecek boyutlarda olur. Bazı vakalarda ise, ağrı, kızarıklık, kaşıntı, oluştuğu alanda sertleşme gibi semptomlar ile fark edilebil...
Göğüs Mantarı
Göğüs Mantarı
Göğüs mantarı, sıcak hava, vücudun maruz kaldığı nem göğüs mantarına en çok neden olan faktörler arasında yer alır. Aynı şekilde vücudun sürekli sıcağa maruz kalması, aşırı terleme yine mantar oluşumuna yol açabilir. Vücutta manta...
Temre
Temre
Temre, İnsanların cildi sürekli olarak her gün kirli havayla temas halindedir. Sağda solda otobüste yani kısacası dışarıda veya evde ellerimizi her yere değdiririz. Elimizi değdirdiğimiz yerlerde ise birçok bakteri vardır. Bu bakteriler temas ...
Kasık Mantarı
Kasık Mantarı
Kasık mantarı, kasıklarda meydana gelen ve diğer mantar çeşitleri gibi oluşan, virüs nedenli bir enfeksiyon türüdür. Kasık mantarı genellikle vücudun metabolizma sistemine bağlı sorunlardan kaynaklanır. Vücuda bütün g...
Ovadril
Ovadril
Ovadril; Ekzama, güneş yanığı, böcek sokması, alerjik reaksiyonlar sonucu ortaya çıkan kızarıklık ve kaşıntı, pişik tedavisi, anüs çatlakları, kozmetik ürünler ile temizlik ürünlerine bağlı olarak ciltte gelişen tahriş, kullanılan bir ilacın y...
Boyun Mantarı
Boyun Mantarı
Boyun Mantarı ;Tinea barbaeya veya diğer adıyla sikozis paraziterya, özellikle yüz ve boyun bölgesinde oluşup, ilk olarak sakal bölgesi ve çevresindeki deride yerleşen, mantar enfeksiyonu çeşitidir. Genel olarak, erkeklerde görüldüğü sö...
Travogen
Travogen
Travogen haricen kullanılan bir tür krem ilaçtır. İçeriğinde izokonazol nitrat bulunan bu krem çoğunlukla mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Genel kullanım alanı için belirtilen rahatsızlıklar mantar, maya, küf olarak ifade edilmek...
Ketoral
Ketoral
Ketoral, Etkin maddesi ketokanazol olan, çeşitli mantar türlerine ve egzamaya yol açan Pitirosporum Oval'e karşı kullanılan tıbbi sentetik bir üründür. Mantarların cilt üzerinde büyümelerini, çoğalmalarını ve üremelerini engelleyerek mant...
Göz Mantarı
Göz Mantarı
Göz mantarı, genel itibariyle alerjiler nedeni ile ortaya çıkar. Göze temas eden yabancı bir cisme (alerjen) bağışılık sistemi tepki verdiği anda histamin hormonu salgılanır. Bu da gözde kaşınmalara neden olur. Göz manta...
Kol Mantarı
Kol Mantarı
Kol Mantarı, Bir cilt rahatsızlığı olan mantar maalesef her insanda oluşabilecek bir rahatsızlıktır. Mantar hastalığı insanların daha çok ayak ve tırnak bölgesinde baş gösteren bir rahatsızlık olmasına rağmen kol, bacak, genital bölge ha...
Ensede Mantar
Ensede Mantar
Ensede Mantar; Mantarlar, deride ve tırnakların altında çoğalmakta olup, ancak mikroskop ile görülebilecek kadar küçük organizmalar olarak yayılmaktadır. Bu organizmalar bütün çevrede, bilhassa ayakkabı ve terliklerde, el yüz havlularında, ba...
Bacak Arası Mantar
Bacak Arası Mantar
Bacak Arası Mantar, Bakteriler gibi mantarlarda mikroorganizmalardır. Mantarlar özellikle diğer hastalıklarının oluşumuyla ilgili ana neden, her zaman bir başka mantarlı dokudan bulaşmasıdır. Bu d...
Mide Mantarı
Mide Mantarı
Mide Mantarı; Herkesin şikayetçi olduğu mantar sadece el ve ayaklarda bulunmamaktadır. Sıcak ve ıslak ortamları seven mantar, iç organlara da sıklıkla yerleşmektedir. Mantar enfeksiyonunu genişce anlatmak gerekirse; Mantarlar, deride ve t...
Dilde Mantar
Dilde Mantar
Dilde mantar, halk arasında pamukçuk adı verilen bir enfeksiyon çeşididir. Görülme sıklığı bakımından çocuklarda oldukça fazla görülmektedir. Ağızdaki mukoza içinde belirli bir denge söz konusudur. Eğer belirtilen mukoza dengesi bakteri y...
Makatta Mantar
Makatta Mantar
Makatta Mantar, Makat ve çevresi yapısı itibariyle oldukça nemli olan bir bölge olmasına karşılık diğer nemli bölgelere oranla mantar hastalığı bu bölgede makat bölgesinin yapısını korumakla görevli olan salgılar sayesinde çok az rastlanır. Bu...
Bebeklerde Mantar
Bebeklerde Mantar
Bebeklerde Mantar, bebekler küçük bir beden yapısına sahiptir. Henüz yetişkin olmadıklarından, vücudu ve beyinleri çok hızlı büyüyen bir aşamadadır. Yenidoğan bir bebekte tahmini 3 kiloda bir büyüklük olur. Yaşamlarının ilk yıllar...
Dirsekte Mantar
Dirsekte Mantar
Dirsekte Mantar, Mantarlar deride oluşan ve ancak mikroskop ile görülebilecek küçüklükte olan organizmalardır. Bu organizmalar her yer olabilir. Özellikle ayakkabı ve terliklerde ve genel kullanıma açık olan yerlerde bulunur. Mantar çok hız...
Yüzde Mantar
Yüzde Mantar
Yüzde Mantar, Cildimiz vücudumuzda estetik anlamda çok önemlidir ve çok önemli fonksiyonları bulunmaktadır. Aynı zamanda dış etkenlere en açık olan organımız olduğu için enfeksiyonlara ve rahatsızlıklara karşı açıktır. Yüz gibi en çok göz...
Mantar Kremi
Mantar Kremi
Mantar Kremi, Mantar başın ve vücudun derisinde oluşan bir tür mantar hastalığıdır. Bulaşıcılığı vardır. Mantar, çocuklarda ve vücudun çeşitli yerlerinde oluşabilir. Mantar hastalığı, baş derisinde ufak, yuvarlak, pullu kırmızı ol...
Bağırsak Mantarı
Bağırsak Mantarı
Bağırsak mantarı, bağırsak florasında dengenin bozulması nedeniyle mantarların bağırsak içine yayılması ile oluşur. Sıcak, ıslak ve karanlık ortamı seven mantarlar, gizlice yerleştikleri bağırsaklarda, çeşitli sorunlara neden olur...
Saç Mantarı
Saç Mantarı
Saç mantarı, oluşumunda kişileri kelliğe hatta görsel bozukluklara kadar götüren, ‘’ saçkıran’’ olarak da bilinen bu mantar cinsi; bazı faktörler tarafından tetiklendiği gibi, saç bakımının düzenli sağlanamaması veya mantar hastalığı ta...

 

Mantar Hastalıkları
Mantar Hastalıklarının Sebepleri
Ayak Mantarı
Mantar Kimlerde Görülür
Vajina Mantarı
Candida Tedavisi
Candida Nedir
Candida Albicans Belirtileri
Kafa Mantarı
Doğal Mantar Tedavisi
Anal Mantar
Hamilelikte Mantar Tedavisi
Göğüs Mantarı
Temre
Kasık Mantarı
Ovadril
Boyun Mantarı
Travogen
Ketoral
Göz Mantarı
Kol Mantarı
Ensede Mantar
Cilt Mantarı
Bacak Arası Mantar
Mide Mantarı
Dilde Mantar
Makatta Mantar
Bebeklerde Mantar
Dirsekte Mantar
Yüzde Mantar
Popüler İçerik
Göğüs Mantarı
Göğüs Mantarı
Göğüs mantarı, sıcak hava, vücudun maruz kaldığı nem göğüs mantarına en çok neden olan faktörler arasında yer alır. Aynı şekilde vücudun sürekli sıcağ...
Temre
Temre
Temre, İnsanların cildi sürekli olarak her gün kirli havayla temas halindedir. Sağda solda otobüste yani kısacası dışarıda veya evde ellerimizi her ye...
Kasık Mantarı
Kasık Mantarı
Kasık mantarı, kasıklarda meydana gelen ve diğer mantar çeşitleri gibi oluşan, virüs nedenli bir enfeksiyon türüdür. Kasık mantarı genellikle vücudun...
Ovadril
Ovadril
Ovadril; Ekzama, güneş yanığı, böcek sokması, alerjik reaksiyonlar sonucu ortaya çıkan kızarıklık ve kaşıntı, pişik tedavisi, anüs çatlakları, kozmeti...
Boyun Mantarı
Boyun Mantarı
Boyun Mantarı ;Tinea barbaeya veya diğer adıyla sikozis paraziterya, özellikle yüz ve boyun bölgesinde oluşup, ilk olarak sakal bölgesi ve çevresindek...
Travogen
Travogen
Travogen haricen kullanılan bir tür krem ilaçtır. İçeriğinde izokonazol nitrat bulunan bu krem çoğunlukla mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılı...
Ketoral
Ketoral
Ketoral, Etkin maddesi ketokanazol olan, çeşitli mantar türlerine ve egzamaya yol açan Pitirosporum Oval'e karşı kullanılan tıbbi sentetik bir üründür...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları Sosyal Medya
Mantar Hastalıkları
Mantar Hastalıklarının Sebepleri
Ayak Mantarı
Mantar Kimlerde Görülür
Vajina Mantarı
Ayaklarda Yanma Hissi
Mantar Hastalığıı
Saçkıran Mantarı Mı?
25 Yaşında Bir Gencim Geçmişte Mantar Hastalığı Geçirdim Saçımfa Kellik Oluştu Ve O Kellik Hala Durmaktadır
Cildimdeki Mantarlarlar Surekli Tekrarlaniyor
Gizlilik İlkeleri
Güvenlik İlkeleri
Mantar Hastalıkları Forumları
Bizimle İletişime Geçin
Site Haritası
Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Instagram
Son Forum Konuları
Ayaklarda Yanma Hissi
Mantar Hastalığıı
Saçkıran Mantarı Mı?
25 Yaşında Bir Gencim Geçmişte Mantar Hastalığı Geçirdim Saçımfa Kellik Oluştu Ve O Kellik Hala Durmaktadır
Cildimdeki Mantarlarlar Surekli Tekrarlaniyor
Yardım Sayfaları
Gizlilik İlkeleri
Güvenlik İlkeleri
Mantar Hastalıkları Forumları
Bizimle İletişime Geçin
Site Haritası
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Instagram
Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Ağustos - 2018